“Szkoła pamięta” Ksiądz Roman Kotlarz – nasz lokalny bohater

W październiku 2020 roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły przyłączył się do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ,,Szkoła pamięta”. W ramach tej akcji uczniowie pod opieką swoich nauczycieli podjęli działania upamiętniające ważne wydarzenia oraz bohaterów naszej małej Ojczyzny.

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym i przygotowali prace nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Ważną postacią w historii naszego miasta i wydarzeń Radomskiego Czerwca 1976 roku jest ksiądz Roman Kotlarz. Dlatego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczcili pamięć kapłana i przygotowali prezentację multimedialną “Ksiądz Roman Kotlarz – nasz lokalny bohater”. Uczniowie wzięli również udział w konkursie literacko-historycznym ,,Bohaterowie naszego regionu” . Został również zorganizowany konkurs plastyczny pt. ,,Portret ks. Romana Kotlarza – naszego lokalnego bohatera”. Wszystkie prace są prezentowane na szkolnej wystawie oraz na zajęciach z wychowawcą podczas lekcji online. Prezentacja multimedialna zostanie wykorzystana na zajęciach poświęconych Rocznicy Radomskiego Czerwca 1976.

[smartslider3 slider=”2″]