SMOK w PSP 21

Program SMOK zagościł już chyba na stałe w naszej szkole, bo to już kolejny rok gdzie uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie SMOK PzKosz – czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki.

Projekt SMOK zorganizowany przez Polski Związek Koszykówki i finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Celem projektu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży koszykówki  i wprowadzenie w jej tajniki jak największej liczby adeptów.

Od początku września trenuje u nas podobnie jak to było w zeszłym roku szkolnym – 4 grupy zawodników:

Klasy 1 – 3 prowadzi trener Piotr Ziębakowski

Klasy 4 i 5 prowadzi trener Roman Bukalski

Klasy 6 i 7 prowadzi trener Artur Chrząszcz

Natomiast za klasy 8 odpowiedzialny jest trener Robert Bartkiewicz.

Najmłodsi adepci koszykarskiego rzemiosła przygotowują się pod bacznym okiem trenera Piotra Ziębakowskiego do turnieju mikołajkowego, który zostanie rozegrany 17 grudnia tego roku.

Starsi koledzy już niebawem rozpoczną swoje ligowe sezony w rozgrywkach WOZKosz.

Natomiast najstarsza grupa – czyli tegoroczni brązowi medaliści Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej U13 przygotowują się do walki o kolejny medal ale tym razem już w starszej kategorii U15.