Pasowanie uczniów klasy 1b na czytelnika

W  bibliotece szkolnej  pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników, na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości bibliotecznych.  

W tym roku miało miejsce  21 stycznia 2022 roku.  

Wyjątkowych gości wraz z wychowawczynią Panią Bożeną Dubisz w szkolnej bibliotece, powitał Dyrektor Szkoły, Pan Robert Bartkiewicz oraz panie bibliotekarki  Jolanta Biernat  i  Maria Sorsa.  

I choć większość dzieci już od dawna regularnie odwiedza bibliotekę, to oficjalne przyjęcie do grona miłośników książek miało miejsce dopiero w dniu pasowania. Symboliczne uzyskanie tytułu „czytelnika” przez dziecko  jest pierwszym krokiem do samodzielnego wypożyczania książek z biblioteki.   

W czasie uroczystości  przyszli czytelnicy musieli wykazać się znajomością postaci literackich  ze znanych książek, ułożyć  puzzle z bajkowymi bohaterami oraz dopasować  tytuł baśni  do ilustracji. 

 
Po zaliczeniu wszystkich zadań dzieci złożyły  uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po uroczystej przysiędze dzieci   zostały  pasowane, przez  Pana Dyrektora Szkoły  na czytelnika. 

Na pamiątkę tego wydarzenia Pan Dyrektor Robert Bartkiewicz wręczył dzieciom piękne książki oraz  życzył wspaniałych przygód w świecie książek. 

Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece. 

Jolanta Biernat, Maria Sorsa 

Similar Posts