Koduj z Gigantami

Wraz z nadchodzącym startem nowego semestru pragniemy zaprosić Uczniów na „Koduj z Gigantami” – bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Motywem przewodnim warsztatów będą szyfry i zagadki.

Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pan Radosław Witkowski, Prezydent Miasta Radomia.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszej placówce w Radomiu przy Rynku 7 oraz online, w technologii wirtualnych klas.

Dla Uczniów z Radomia i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:

• klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition
  • klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor
  • klasy 7-8: wstęp do programowania w C# i Python
  • szkoła średnia: wstęp do programowania w C# i Python

Termin warsztatów to sobota i niedziela, 26-27 lutego.

Zapisy rozpoczną się w poniedziałek, 17 stycznia, na stronie: www.kodujzgigantami.pl