Zajęcia pozalekcyjne realizowane w PSP 21

Samorząd Uczniowski

Przewodniczący szkoły
Julia Wysoczyńska 8a
 Wiceprzewodniczący szkoły
Lena Stolarczyk – 7D
Opiekun samorządu p. Marta Gaik-Kasprzyk

marta.gaik.kasprzyk@psp21.pl 

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zapraszają wszystkich uczniów do współpracy. Czekamy na Wasze ciekawe pomysły i inicjatywy, w realizacji których będziemy Was wspierać. Prosimy o zapoznanie się z projektem nowego Regulaminu Samorządu Uczniowskiego. W dniach 1-5.09 odbędzie się glosowanie za przyjęciem wyżej wymienionego Regulaminu SU.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: p. Monika Dalton i p. Iwona Krzywonos

 

Tradycyjnie w dniu andrzejkowego święta wraz z biblioteką szkolną współorganizowaliśmy Dzień Wróżb Andrzejkowych. Był to również dzień przywilejów dla osób, które założyły element przypominający św. Andrzeja , najczęściej była to broda.

 

W październiku współorganizowaliśmy „Bal Wszystkich Świętych”, podczas którego uczniowie mogli wcielić się w rolę znanych i mniej znanych świętych. Tego dnia przywileje dawał biały strój.

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy projekt „Szkoła współpracy”. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”, którego  celem jest wzmocnienie współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców w szkole. W ramach tego projektu wzięliśmy udział w warsztatach przygotowujących do planowania wspólnych działań. Rezultatem warsztatu było zorganizowanie akcji „Czytanie na dobranoc” pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”, dla uczniów klas I-III. W akcję włączyli się rodzice naszych uczniów, nauczyciele jak również uczniowie z klas IV-VI. Najmłodsi mogli wysłuchać bajek czytanych przez rodziców, nauczycieli oraz starszych kolegów i koleżanki, wziąć udział w konkursach związanych z bohaterami bajek – oczywiście w konkursach z nagrodami, jak również wspólnie potańczyć, a dodatkową  atrakcją dla naszych maluchów było malowanie twarzy. Dla uczestników, którzy zgłodnieli w przygotowanej bajkowej kawiarence czekały słodycze, soki oraz herbata.

 

W Dniu Chłopaka ogłoszony został  Dzień Przywilejów dla chłopców oraz złożone zostały życzenia wszystkim panom naszej szkoły. Z tej okazji również zorganizowałyśmy szkolną dyskotekę, podczas której chłopcy i tatusiowie byli szczególnymi gośćmi. W czasie zabawy nie zabrakło konkursów na wesoło. Z racji wyjątkowego dnia, były to konkursy dla chłopców m. in.: wyścig w szpilkach, wiązanie warkoczy. Na koniec to dziewczyny mogły popisać się w konkurencji wiązania krawatów tatusiom naszych uczniów.

 

13.09.2015 r. reprezentowaliśmy szkołę w uroczystościach miejskich “Awiacje i wariacje”. Był to temat7. Radomskiej Uliczki Tradycji. organizowanej przez Resursę Obywatelską. Do udziału zaangażowaliśmy rodziców, uczniów i nauczycieli. Imprezę rozpoczęliśmy włączeniem się w uroczysty marsz główną ulicą Radomia. Zaprezentowaliśmy tam stroje z lat trzydziestych, wzbudzając zainteresowanie widzów, ponieważ byliśmy najliczniejszą przebraną grupą. W ramach imprezy wzięliśmy udział w konkursie na najciekawsze przebranie z epoki. Spośród 7 kategorii zdobyliśmy pięć nagród. Był to najowocniejszy występ spośród dotychczasowych imprez.