„ZNANI RADOMIANIE” w ramach XX Tygodnia Regionalizmu

Przygotowanie i przeprowadzenie zabawy dydaktycznej dla klas drugich i dla klas trzecich pod tytułem „ZNANI RADOMIANIE” w ramach XX Tygodnia Regionalizmu odbywającego się w naszej szkole od 04.04 do 08.O4.2022 roku.

4 marca i 5 marca 2022 r. zaprosiłam uczniów klas drugich i trzecich do wzięcia udziału
w zabawie dydaktycznej pt. „Znani radomianie”. W trakcie zabawy uczniowie mieli rozwiązywać proste łamigłówki i zadania w celu zdobycia informacji o znanych osobach związanych z Radomiem.

Drużyna składająca się z dwóch osób miała wykonać następujące zadania:

• Ułożyć puzzle przedstawiające zdjęcie wylosowanej osoby.
  • Rozszyfrować rebus literowy w celu odgadnięcia imienia i nazwiska osoby na zdjęciu ułożonym z puzzli.
  • Ułożyć rysunek z części tangramu.
  • Wykonać obliczenie matematyczne.
  • Odkryć rysunek ukryty w punkcikach.
  • Odszyfrować dyktando graficzne.
  • Ułożyć poprawnie domino ortograficzne.
  • Zaznaczyć właściwe odpowiedzi w teście dotyczącym Polski.

Za każde poprawnie wykonane zadanie, drużyna otrzymywała kolejne zdanie o wylosowanej osobie. Po zdobyciu wszystkich kartek z informacjami, należało przykleić portret z puzzli na duży arkusz, a pod nim umieścić paski ze zdaniami tworzącymi notatkę o życiu i twórczości osoby ze zdjęcia.

Na zakończenie zabawy uczniowie z każdej grupy prezentowali swoje prace poprzez odczytanie zgromadzonych informacji.

Prace dzieci zostały zaprezentowane na gazetce szkolnej.

W zabawie brali udział następujący uczniowie:

klasa 2a – Alicja Kordula i Alicja Zaborska

klasa 2b – Iga Jakubowska i Michał Nowotnik