Nowe pokolenie SMOKÓw w naszej Szkole

Od wielu lat program SMOK funkcjonuje w naszej szkole – czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki.

Projekt SMOK zorganizowany przez Polski Związek Koszykówki i finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Celem projektu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży koszykówki  i wprowadzenie w jej tajniki jak największej liczby adeptów.

Od początku września w naszej szkole nastąpiła zamiana pokoleń uczestniczących dzieci w programie. Brązowi medaliści Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej U13 pod przewodnictwem trenera Roberta Bartkiewicza zakończyli przygodę ze SMOKiem, a na ich miejsce pojawili się kto wie może także przyszli medaliści – czyli najmłodsi adepci koszykarskiego rzemiosła, których trenerem jest Albert Siekiera.

Klasy 1 – 2 prowadzi trener Albert Siekiera

Klasy 3 – 4 prowadzi trener Piotr Ziębakowski

Klasy 5 – 6 prowadzi trener Roman Bukalski

Najmłodsi adepci koszykarskiego rzemiosła przygotowują się pod bacznym okiem trenera Alberta Siekiery  do turnieju mikołajkowego, który zostanie rozegrany na przełomie grudnia i stycznia.

Starsi koledzy już niebawem rozpoczną swoje ligowe sezony w rozgrywkach WOZKosz.