Czytanie na dobranoc

9 grudnia 2022 r. w godz. 18.00-20.00 uczniowie klas 0-IV z rodzicami i wychowawcami wzięli udział w IX AKCJI CZYTELNICZEJ CZYTANIE NA DOBRANOC pod tytułem „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.

Cała sala gimnastyczna, tego wieczoru, opanowana była przez zwierzątka. Dzieci, rodzice nauczyciele uczestniczyli w wyprawie do Afryki z Doktorem Dolittle, ratowaniu małpek oraz słuchali opowieści o zwierzętach czytanych przez dyrekcję szkoły, przedstawicieli rodziców i zaproszonych gości. W aktorów wcielili się uczniowie klasy IV a i VII a oraz dzieci z „zerówki”, klasy II b, III a i III c. Wszyscy nagrodzeni było gromkimi brawami.

Czytanie na dobranoc 2022

Impreza miała charakter swobodny i rodzinny. Podczas spotkania czynna była Kawiarenka Dobra Nocka, gdzie można było wypić herbatę i skosztować pysznych ciast. W foto-budce każdy miał okazję zrobienia sobie zdjęcie na tematycznej ściance. „Czytanie uskrzydla”.

Pod koniec spotkania odbyła się licytacja charytatywna na rzecz potrzebującego Nikodema, ucznia naszej szkoły. Po raz kolejny okazaliśmy swoją hojność i dobre serce w trosce o innych. Wszystkim organizatorom licytacji, darczyńcom i osobom, które stały się posiadaczami tych pięknych przedmiotów z serca DZIĘKUJEMY.

Ten magiczny wieczór to doniosłe wydarzenie czytelnicze. Wyjątkowości dodawała mu bajeczna oprawa plastyczna. Z pewnością trud włożony przez organizatorów w przygotowanie i realizację przedsięwzięcia nie poszedł na marne. Jesteśmy przekonani, że zostanie zapamiętany przez całą społeczność szkolną.

Film jak i fotografie wykonane podczas imprezy wykonane zostały aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Czytanie na dobranoc 2022