Przerwa Na Czytanie

Biblioteka szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim zaprasza uczniów, grono pedagogiczna, pracowników administracji i obsługi do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających podczas przerwy, pt. „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Celem akcji są:

• promocja czytelnictwa,
  • integracja środowiska lokalnego,
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe,
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy wypożyczyć książkę z biblioteki lub wziąć z domu, usiąść wygodnie na korytarzu lub w wybranym przez siebie miejscu i czytać podczas pierwszej, długiej przerwy  o godzinie 11.20 w najbliższą środę  26 października.

Prosimy Łączników klasowych i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego     o koordynowanie akcją.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Przerwa na czytanie”-

Bibliotekarze i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.