Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

W dniu dzisiejszym tj. 26 października w naszej szkole odbyła Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie to odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji jest:
– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
– integracja środowiska lokalnego;
– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
– wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Czytano niemal wszędzie w klasach, na korytarzu i oczywiście w bibliotece, po cichu jak i na głos, indywidualnie i w grupach. Najmłodszym dzieciom książki czytali nauczyciele. Uczniowie czytali książki, które tego dnia przynieśli z domu lub wypożyczyli z biblioteki szkolnej.

Akcja ta pokazała uczniom, że czytanie jest ciekawe i można czytać nawet w czasie przerwy co z pewnością przyczyniło się do promocji czytelnictwa w naszej szkole. Czytanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Z pewnością do akcji dołączymy również w przyszłym roku.