Kibicujemy Nikodemowi

Przyjaźń to największy dar, jaki daje tobie Bóg…” to słowa piosenki, która w pełni wyraża to kim powinien być dla nas drugi człowiek.

W duchu tych słów w sobotę 22 października podczas meczu koszykówki pomiędzy HydroTruck Radom a Start II Lublin uczestniczyliśmy wraz z nauczycielami, uczniami oraz rodzicami w zbiórce do puszek na leczenie i rehabilitację naszego ucznia Nikodema Jurkowskiego z klasy 3a, podopiecznego Fundacji „Serce dla Maluszka”.

U Nikodema zdiagnozowano neuroblastrome. Jest on obecnie w trakcie chemioterapii, którą bardzo ciężko znosi. Czeka go jeszcze operacja, megachemioterapia z autoprzeszczepem szpiku, radioterapia i immunoterapia.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję pomocy dla Nikodema, jak również za wsparcie wyświadczone rodzicom, którzy muszą się mierzyć z tak trudnym wyzwaniem jakim jest choroba ich dziecka. Z Wami damy radę!

Kończymy również cytatem z piosenki:
Miłością żyć w zwykły, szary dzień, Ocierać łzy ludzkiej niedoli,
Miłością żyć w zwykły szary dzień, Pocieszać tam, gdzie serce boli.