Piknik charytatywny dla Nikodema

W ubiegłą sobotę 28 stycznia w naszej szkole, odbył się piknik charytatywny na rzecz ucznia naszej szkoły Nikodema Jurkowskiego. Sobotnie charytatywne wydarzenie zorganizowane zostało przy współpracy: Stowarzyszenia Radomski Zryw, Widzialna Ręka, Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka, Stowarzyszenia Kajakarzy na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, Szkolny Klub Młodzieżowego Wolontariatu przy PSP 34 w Radomiu, Szkolny Klub Wolontariatu przy PSP21 w Radomiu.

Podczas pikniku było wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Były m. in.: tańce integracyjne, dmuchańce, malowanie twarzy, licytacje i występy. Byli druhowie z OSP w Jedlińsku, barmani, kawiarenka oraz wiele innych stoisk. Na zakończenie sobotniego wydarzenia wystąpił radomski wokalista Paweł Mosiołek.

Akcja miała na celu zebranie środków na szczepionkę przeciwko wznowie neuroblastomy, która przeprowadzona zostanie w Stanach Zjednoczonych a jej koszt to aż 4 000 000 zł. Podczas sobotniego pikniku udało się zebrać ponad 35000zł. Wszystkim darczyńcom, współorganizatorom, osobom które przekazały przedmioty do licytacji, jak również wszystkim, którzy w różny sposób wspierali i wspierają Nikodema oraz jego rodzinę serdecznie dziękujemy.