Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 – uroczysty start pełen emocji

2 września, uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2024/2025 w Szkole Podstawowej Nr 21 im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu. Wydarzenie to zawsze jest pełne emocji, zarówno dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoją szkolną przygodę, jak i dla starszych uczniów, którzy wracają do szkolnych ławek po wakacyjnej przerwie.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Dzieci i młodzież, stojąc na baczność, wzięli udział w tej ważnej chwili, przypominając sobie o wartościach patriotycznych i tradycjach, które towarzyszą każdemu Polakowi.

Następnie dzieci z klasy 2, przygotowały dla wszystkich krótką część artystyczną. Ich występ był pełen radości i energii, co wprowadziło wszystkich zgromadzonych w pozytywny nastrój. Ich entuzjazm i zaangażowanie zostały nagrodzone gromkimi brawami.

W swoim wystąpieniu pan dyrektor podkreślił, jak ważny jest ten nowy rok szkolny, pełen nowych możliwości i wyzwań. Zwrócił uwagę na to, jak istotne jest wzajemne wsparcie i współpraca między uczniami, nauczycielami oraz rodzicami. “Szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także przestrzeń, gdzie kształtują się nasze charaktery, rozwijają talenty i rodzą przyjaźnie na całe życie”. Pan dyrektor życzył młodszym uczniom, aby czas spędzony w szkole był pełen radości, ciekawości i nowych doświadczeń. Starszym przypomniał, jak ważna jest odpowiedzialność i zaangażowanie w naukę oraz życie szkolnej społeczności.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn szkolny. Była to chwila, która zjednoczyła całą społeczność szkolną i podkreśliła wspólnotowy charakter tego miejsca. Melodia hymnu, niosąca się po murach szkoły, stanowiła symboliczny start nowego roku pełnego pracy, nauki, ale także radości i satysfakcji z osiąganych sukcesów.

Pełni energii i nowych postanowień, uczniowie rozeszli się do swoich klas, by rozpocząć pierwszy dzień nauki wraz ze swoimi wychowawcami.