Obchody Dnia Patrona 2023

1 czerwca 2023r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Dnia Patrona – ks. Jana Twardowskiego.

Świętowanie zaczęliśmy Mszą Św. w Kościoła pw. Matki Odkupiciela o godz. 9:00. Na którą udaliśmy się całą społecznością szkolną z pocztem sztandarowym na czele.

Kolejnym punktem obchodów Dnia Patrona była niecodzienna akademia, której motto brzmiało: „Poezja ks. Jana przez artystę czytana”. Ciekawa prezentacja przygotowana przez Julię Drab z kl. 8b przybliżyła wszystkim zebranym interesujące fakty z życia poety oraz jego twórczość.

Zaproszenie na szkolną uroczystość przyjął znany aktor filmowy i teatralny – Pan Tomasz Stockinger. Sylwetkę Gościa w swojej prezentacji przedstawił Kacper Sobania z kl. 8b. Obejrzeliśmy również fragment kultowego filmu „Znachor”, w którym aktor zagrał jedną z głównych ról. Następnie Pan Tomasz Stockinger czytał wybrane wiersze i opowiadania ks. Jana Twardowskiego.

W drugiej części akademii laureaci Szkolnego Konkursu Poetyckiego „Spotkanie z poezją i prozą ks. Jana Twardowskiego” recytowali teksty poety. Zebranym podobała się recytacja uczniów i ich wybór wierszy, niezwykle pogodnych, prostych, a jednocześnie pełnych ufności i nadziei. Występy laureatów zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po uroczystości w sali gimnastycznej zainteresowani uczniowie udali się do szkolnej biblioteki. Wzięli udział w warsztatach literackich i aktorskich prowadzonych przez naszego Gościa.

1 czerwca to tradycyjnie w naszej szkole również Dzień Sportu. Z tej okazji Dyrektor Szkoły Pan Robert Bartkiewicz wręczył statuetki dla najlepszego sportowca i najlepszej sportsmenki. W tym roku otrzymali je: Jakub Pisarczyk z kl. 8c i Maja Starzyńska z kl. 8f.

Te niezapomniane chwile na pewno pozostaną w naszej pamięci.

Dokumentację foto oraz wideo wykonaliśmy za pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości.