Smoki z PSP21 trzecią drużyną w kraju!

Uczniowie naszej szkoły reprezentujący klub MKS Piotrówka, której trenerem jest pan dyrektor Robert Bartkiewicz niecały tydzień temu zakończyli zmagania w finałach Mistrzostw Polski w koszykówce w kategorii wiekowej do lat 13.  Chłopcy osiągnęli historyczny sukces. Po niesamowicie pasjonującym turnieju finałowym  wywalczyli  3 miejsce i zdobyli brązowe medale.

Chłopcy na co dzień uczestniczą w programie szkoleniowym PZKosz – SMOK.

SMOK PZKosz, czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki  działa w naszej szkole od kilku lat. Projekt, zorganizowany przez Polski Związek Koszykówki, finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Program SMOK ma na celu upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz rozpropagowanie koszykówki i wprowadzenie w jej tajniki jak największej ilości adeptów.

W czasie gdy starsi koledzy z programu SMOK walczyli o medale w Mistrzostwach Polski  – młodsi walczyli na Międzynarodowym Turnieju Radom Basket Cup. W kategorii U11 zajęli 4 miejsce , a w kategorii U10 chłopcy  uplasowali się na miejscu 7.