Smoki z 21 kończą długi i wyczerpujący sezon

Dobiegł końca kolejny rok szkolny z programem SMOK – czyli Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki zorganizowany przez Polski Związek Koszykówki i finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Celem projektu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży koszykówki  i wprowadzenie w jej tajniki jak największej liczby adeptów.

Od początku września trenowało u nas podobnie jak to było w zeszłym roku szkolnym – 4 grupy zawodników:

Klasy 1 – 3 prowadzi trener Piotr Ziębakowski

Klasy 4 i 5 prowadzi trener Roman Bukalski

Klasy 6 i 7 prowadzi trener Artur Chrząszcz (I semestr)

Natomiast za klasy 8 odpowiedzialny jest trener Robert Bartkiewicz.

Najmłodsi adepci koszykarskiego rzemiosła pod bacznym okiem trenera Piotra Ziębakowskiego zostali wprowadzeni w świat koszykówki.

Chłopcy z klas 4 i 5 prowadzeni przez Romana Bukalskiego uczestniczyli w rozgrywkach WozKosz w kategoriach wiekowych U11 i U12 oraz w wielu turniejach rozgrywanych w kraju jak i za granicą. Na początku czerwca wzięli udział w największym turnieju młodzieżowej koszykówki w Polsce – czyli Radom Basket Cup, gdzie drużyna grająca w roczniku U11 wywalczyła brązowe medale. A w rozgrywkach miedzyszkolnych – wywalczyli brązowe medale.

Najstarsi chłopcy z klas 8 czyli zeszłoroczni brązowi medaliści Mistrzostw Polski PZKosz w kategorii wiekowej U13 prowadzeni przez trenera Roberta Bartkiewicza w tym sezonie grali w rozgrywkach WozKosz w kategoriach wiekowych U14 i U15. Uczestniczyli także w wielu turniejach krajowych jak i międzynarodowych zdobywając w nich bardzo wysokie lokaty. A kilkoro z nich dostało powołania do Reprezentacji Mazowsza, które to zdobyło tytuł Mistrza Polski!!!

Natomiast w rozgrywkach międzyszkolnych nasza reprezentacja złożona z zawodników na co dzień trenujących w programie SMOK zdobyła tytuł 3 drużyny na Mazowszu!