Pasowanie uczniów klasy 1a na czytelnika

Pole tekstowe: Pasowanie uczniów klasy 1a
na czytelnika biblioteki szkolnej.

Dnia 28 stycznia 2022r.  z tygodniowym opóźnieniem odbyło się pasowanie uczniów klasy 1a na czytelników biblioteki szkolnej.

Z tej okazji uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą, Panią Jolantą  Kroczek  odwiedzili bibliotekę.

Dzieci wykazując  się wielką kreatywnością, zaprezentowały  układ taneczny do piosenki „Mole książkowe”. Następnie przyszedł czas na zagadki, które sprawdziły ich wiedzę ze znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Panie bibliotekarki Jolanta Biernat i Maria Sorsa dokonały pasowania każdego z nich.

Na zakończenie uroczystego spotkania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, piękne książki oraz  kolorowe zakładki

Spotkanie przebiegło w radosnej i  bardzo przyjaznej atmosferze.

Jolanta Biernat