Apel podsumowujący XIX Tydzień Regionalizmu

Wielkanocne spotkanie z Radomirem”

Jolanta Biernat, Maria Sorsa, Monika Dalton, Bożena Dubisz powitały wszystkich na uroczystym apelu podsumowującym XIX Tydzień Regionalizmu pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”- RADOM-NASZA MAŁA OJCZYZNA, który odbył się on-line w dniu 30 marca 2021r. o godz. 17.00

Nad prawidłowymi łączami czuwała Pani Jolanta Kwiatkowska.

Zamierzeniem projektu w bieżącym roku szkolnym było przybliżenie historii Radomia oraz osiedla Południe.

„Nie masz kraju jak Polska, nie masz ziemi jak Radomska”

To porzekadło radomskiej szlachty zapisane przez Oskara Kolberga, wciąż jest dla nas aktualne.

Zaproszono wszystkich na RADOMSKIE WĘDRÓWKI REGIONALNE.

Gawędziarz w rolę, którego wcieli się Pan Karol Wójcik opowiedział legendę o powstaniu Radomia.

Historyk- pani Małgorzata Brodnicka podała kilka faktów historycznych związanych z powstaniem Radomia

Pani Jolanta Biernat zdradziła, gdzie w Radomiu można spotkać nosorożca.

Słynna reporterka Natalią Czyżewska z klasy VIII C zaprosiła na wędrówkę po Piotrówce.

Pieśń ludowo– myśliwska „Siedzi sobie zając pod miedzą” zaprezentował zespól muzyczny z klasy III a pod kierunkiem Bożeny Dubisz.

Pan Dyrektor Szkoły, Robert Bartkiewicz oraz Pani Wicedyrektor Anita Wójcicka ogłosili wyniki konkursów XIX TYGODNIA REGIONALIZMU.

Nagrodzonych zostało 125 uczniów.

Złożono wszystkim wielkanocne życzenia:

Wielkanocny zając przez pola pomyka

Wiosny jest symbolem, krajobraz rozkwita.

Wpadł już do ogródka i choć tchu brakuje

Świąteczne życzenia szybko recytuje

Alleluja wesołego, pysznego święconego,

Dyngusa mokrego i spokoju wszelkiego !!!

Na zakończenie spotkania odbyła się AUKCJA CHARYTATYWNA OZDÓB WIELKANOCNYCH zorganizowana przez Panią Małgorzatę Woźniak i Panią Monikę Dalton.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie –

JESTEŚCIE FANTASTYCZNI !!!