Zielona szkoła  nad Morzem Bałtyckim

3 czerwca uczniowie klas V, VI i VII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną nad Morze Bałtyckie. Zanim jednak dojechaliśmy do celu, pierwszego dnia odwiedziliśmy Toruń. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem Katedrę Świętych Janów, Krzywą Wieżę, spacerowaliśmy po Rynku, zobaczyliśmy również Ratusz i dom Mikołaja Kopernika. Po kolacji udaliśmy się przywitać z Morzem Bałtyckim.

Drugiego dnia naszego pobytu nad morzem udaliśmy się do przepięknego Gdańska

Zwiedzaliśmy⤵️

👉Wyspę Spichrzów,

👉Kościół Mariacki,

👉Długi Targ z Fontanną Neptuna,

👉Ulicę Mariacką z urokliwymi przedprożami. 👉Przechodziliśmy przez Złotą i Zieloną Bramę.

👉Odwiedziliśmy również Pomnik Historii Westerplatte. Symbol odwagi, honoru i bohaterstwa a także bólu i cierpień

☝️Zwieńczeniem dzisiejszego dnia był relaks na basenie🏊‍♂️ i mecz piłkarski⚽

Dzień trzeci nad Bałtykiem to Gdynia i Sopot. Pierwszym punktem na liście naszej wycieczki tego dnia było Akwarium Gdyńskie🐟 w którym podziwialiśmy i oglądaliśmy różne gatunki ryb🐡 i zwierząt zamieszkujących głębiny mórz i oceanów🪼 Odwiedziliśmy Skwer Kościuszki, następnie odbyliśmy rejs statkiem z Gdyni do Sopotu🛳️ Spacerowaliśmy po słynnym sopockim molo oraz po ulicy zwanej Monciakiem. Po powrocie do naszego hotelu jeszcze mieliśmy siły na zawody i zabawy pływackich.

Czwartego dnia zwiedzaliśmy Malbork. Zamek Krzyżacki🏰 zrobił na nas duże wrażenie🧐Po powrocie z wycieczki spędzaliśmy czas na basenie🏊‍♂️🤽 i na sportowo grając w piłkę nożną⚽ bilard🎱 i siatkówkę🏐 Po kolacji udaliśmy się nad morze🌊🌊 Wieczorem na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka🕺💃

Wszystko co dobre szybko się kończy🥹 To już nasza ostatnia relacja z pobytu nad Bałtykiem.

Tego dnia odwiedziliśmy Krynicę Morską. Udaliśmy się na plażę🏖️ pożegnać z Morzem Bałtyckim i spacerowaliśmy po porcie na Mierzei Wiślanej. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotną do Radomia🚌 Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci ❤️