Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2023/2024

4 września po dwóch miesiącach przerwy wakacyjnej ponownie zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie razem z uczniami, rodzicami oraz nauczycielami rozpocząć Nowy Rok Szkolny 2023/2024. Zgodnie z tradycją, rozpoczęliśmy Mszą św. w naszym kościele parafialnym, po czym odbyła się uroczysta akademia, podczas której nasi uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny a słowo powitalne i życzenia na Nowy Rok Szkolny skierował do nas pan dyrektor.

Po wakacjach zostały zdjęcia, pamiątki, wspomnienia i nadszedł już czas, by wakacyjne plecaki zamienić na szkolne. Jak mawiał patron naszej szkoły ks. Jan Twardowski „Jeśli jest noc- musi być dzień, jeśli łza- uśmiech…” – żeby były wakacje musi być szkoła.

Szkoła szybko drugim domem się staje,
Z niej wynosi się wiedzę, dobre obyczaje.
To tam spędza się czasu tak wiele.
Niech więc prawdziwi będą przyjaciele.
Niech każdy dzień niesie mnóstwo radości
Oraz (wciąż większej) świata ciekawości!
” – tego wszystkiego w Nowym Roku Szkolnym, życzą wam drodzy uczniowie, wsi nauczyciele.