Uliczka Tradycji 2023

Uczniowie naszej szkoły w niedzielę 10 września brali udział w tegorocznej edycji Uliczki Tradycji. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia było „Recepta na średniowieczność”.

W drugi weekend września Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska przeniósł nas w podróż do czasów średniowiecza. Tradycją Uliczki stało się to, że przebieramy się w stroje z danej epoki, w tym roku w można było się przebrać w stroje ze średniowiecza. Ale nie koniecznie ze średniowiecza, mogły to być stroje z lat 20-30tych ubiegłego wieku.

SONY DSC

Organizatorzy festynu przygotowali również atrakcje dla rodzin z dziećmi. Park za sceną główną oraz dziedziniec Resursy stały się strefą familijną z licznymi grami, zabawami i animacjami, w tym turniejem rodzinnym z ciekawymi, średniowiecznymi konkurencjami. Można było zbudować model własnego feudalnego miasta oraz makietę zamku czy, spróbować swych sił w strzelaniu z łuku do tarczy.