Dzień Edukacji Narodowej 2023

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

13 października br. w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, oraz uczniowie.

W części oficjalnej głos zabrali Pan Dyrektor Robert Bartkiewicz oraz przedstawiciel Rady Rodziców Pan Jacek Schreiber, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowali za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.
W części artystycznej uczniowie klasy 3b pod kierunkiem pani Bożeny Dubisz, tańcem, grą na instrumentach oraz śpiewem, wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Zapraszamy do obejrzenie fotogalerii z tej uroczystej akademii.

Utwór “Nauczyciel – mądra głowa!” do słów: Kaliny Rokosz oraz muzyki: Michała Witek w wykonaniu klasy 3b ze Szkoły Podstawowej Nr 21 im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu pod opieką p. Bożeny Dubisz podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2023.
“Utwór bez tytułu” w wykonaniu klasy 3b ze Szkoły Podstawowej Nr 21 im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu pod opieką p. Bożeny Dubisz podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2023.