Akcja Przerwa na czytanie 2023

Biblioteka szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim zaprasza uczniów, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających podczas przerwy, pt. „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Celem akcji są:
– promocja czytelnictwa,
– integracja środowiska lokalnego,
– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe,
– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Aby wziąć udział w akcji wystarczy wypożyczyć książkę z biblioteki lub wziąć z domu, usiąść wygodnie na korytarzu lub w wybranym przez siebie miejscu i czytać podczas pierwszej, długiej przerwy o godzinie 11.20 w najbliższą środę 25 października 2023r.
Prosimy Łączników klasowych i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego o koordynowanie akcją.
PAMIĘTAJMY- CZYTANIE USKRZYDLA!!!
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Przerwa na czytanie”-
Bibliotekarze i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.