Spotkanie z pracownikami RADPEC

11 stycznia 2024 roku na holu głównym miało miejsce spotkanie dzieci z pracownikami Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej RADPEC.

Spotkanie było w ramach realizowanego przez spółkę edukacyjnego programu „Lekcje Ciepła”, mającego na celu rozwijanie wiedzy uczniów na temat odpowiedzialności za otaczające nas środowisko.

Ciepło – co to jest, jak powstaje, jak je oszczędzać? Jak ciepłownia wytwarza ciepło systemowe i jak je przesyła do węzłów cieplnych w budynkach? Dlaczego zimą niebo jest szare? Co zrobić, aby ograniczyć występowanie zjawiska niskiej emisji? Czy powietrze, którym oddychamy jest dla nas zdrowe? Skąd się w nim biorą zanieczyszczenia? Czym jest smog? Na te i wiele innych pytań uczniowie klas czwartych radomskich szkół otrzymują odpowiedzi właśnie podczas „Lekcji Ciepła”.