Smoki z PSP21 na podium Radom Basket CUP

W dniach 13-16 maja 2021 roku odbyła się już 10 edycja Międzynarodowego Turnieju w Koszykówce – Radom Basket CUP.

W turnieju naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:  w roczniku 2009 i 2011.

Drużyna z rocznika 2009, której trenerem jest Robert Bartkiewicz wywalczyła drugie miejsce. Natomiast młodsi koledzy z rocznika 2011 (i młodsi), której trenerem jest Roman Bukalski uplasowali się na 3 miejscu.

Obie drużyny na co dzień uczestniczą w programie SMOK PzKosz – czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki.

Projekt SMOK zorganizowany przez Polski Związek Koszykówki i finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Celem projektu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży koszykówki  i wprowadzenie w jej tajniki jak największej liczby adeptów.