Mikołajki w świetlicy

Dzieci wyczekiwały Mikołaja już od poniedziałku. Pisały listy, ćwiczyły układ taneczny i uczyły się piosenki “Mikołaj jest razem z nami” na przywitanie Świętego Mikołaja.

Bawiliśmy się razem w ” Wybuchowy prezent”. Czytaliśmy opowiadanie księdza Mieczysława Malińskiego pt. “Święty Mikołaj” i poznaliśmy historyczną postać świętego. Wszystkie dzieci w czasie zajęć świetlicowych wycinały z kolorowego papieru mikołajkowe bransoletki z wypisanymi pozytywnymi sekwencjami np. „Potrafisz zdziałać cuda”, „Trzymaj dobry humor”, „Bez Ciebie to nie to samo”, „Uwierz w siebie”.

W środę odbyła się wyczekiwana wizyta Świętego Mikołaja w świetlicy: występ dzieci, rozmowa z Mikołajem na temat zachowania przez cały rok i pochwalenie dzieci za piękny występ oraz poczęstunek pysznymi cukierkami i mikołajkowa zabawa przy muzyce. Dzień ten dostarczył nam niezapomnianych wrażeń, radości, uśmiechu i zabawy a troje uczniów z oddziału przedszkolnego przez cały czas trzymało się laski Św. Mikołaja😊

Elżbieta Skiba