Regulamin korzystania z aplikacji RESQL

w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 21 im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu

1. Czym jest RESQL?

RESQL to innowacyjny system wspierający szkoły w rozwiązywaniu problemów przemocy rówieśniczej.

RESQL nie służy do zgłaszania nagłych zdarzeń zagrażających zdrowiu i życiu. W przypadku takich sytuacji należy kontaktować się pod nr 112 lub 116 111 (telefon zaufania dla dzieci i młodzieży) lub należy skontaktować się z odpowiednimi służbami ratunkowymi.

Sytuacje wymagające szybkiej reakcji należy zgłaszać bezpośrednio do wychowawcy, psychologa, pedagoga lub innego nauczyciela, a w ostateczności do dyrekcji szkoły.

2. Informacje o systemie RESQL dostępne są na:

2.1. Plakatach umieszczonych w widocznych miejscach w szkole.

2.2. Stronie internetowej szkoły

3. Harmonogram pracy nauczycieli interwentów

poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiątek
Małgorzata Jabłonak – Krzciuk7:00 – 8:00

Roman Bukalski

Monika Szewczyk

Iwona Kopeć

WAŻNE!!!

Wiadomości będą odczytywane wyłącznie w godzinach dyżurów interwentów.

4. Uczniowie.

4.1. Mogą zainstalować aplikację na własnym urządzeniu mobilnym.

4.2. Zgłaszają niepokojącą sytuację, która może ich bezpośrednio dotyczyć lub której są świadkami.

4.3. Decydują w jakim zakresie ujawniają dane o sobie – zgłoszenie może pozostać anonimowe.

4.4. Korzystają z aplikacji RESQL w zgodzie ze Statutem Szkoły, w którym zawarte są zasady korzystania z telefonu komórkowego w szkole.

4.5. Nie udostępniają osobom spoza społeczności szkoły kodu dostępu do aplikacji.

5. Nauczyciele – interwenci

5.1. Interwentami w naszej szkole są: Małgorzata Jabłonka-Krzciuk, Monika Szewczyk, Iwona Kopeć i Roman Bukalski.

5.2. Interwenci dostępni są w godzinach zgodnych z harmonogramem ich dyżurów.

5.3. Odbierają i porządkują zgłoszenia nadając im kategorię i priorytet.

5.4. Kontaktują się z uczniem starając się ustalić czego dokładnie dotyczy problem i podejmują interwencję.

5.5. Odpowiadają na wiadomość w ciągu 48 godzin od otrzymania wiadomości w dni robocze. Weekendy, przerwy świąteczne, ferie zimowe, ferie letnie i inne dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczo-opiekuńczych wydłużają czas odpowiedzi interwentów.

6. Wychowawcy.

6.1. Wdrażają w klasie lekcje wychowawcze o tematyce profilaktyki przemocy.

6.2. Podejmują działania w związku z przekazanymi przez interwentów informacjami.

7. Dyrektor Szkoły.

7.1. Monitoruje problem przemocy w szkole za pomocą stacjonarnego panelu systemu RESQL.

7.2. Otrzymuje raporty i analizuje zdiagnozowane problemy z nauczycielami.

8. Informowanie rodziców.

8.1. Informacja na temat systemu RESQL została przekazana rodzicom za pośrednictwem platformy Librus.

8.2. W uzasadnionych przypadkach przekazanie rodzicom informacji pozyskanych poprzez aplikację RESQL.