Narodowy Dzień Niepodległości

10 listopada o godzinie 9.40 w Naszej Szkole rozpoczęła się prezentacja uroczystej akademii z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.
Hasłem przewodnim uroczystości było Motto J. Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

​W bieżącym roku autorki scenariusza (M. Brodnicka i I. Kopeć) do obchodów, postanowiły włączyć oprócz patriotycznych pieśni i wierszy także gimnastykę, co owocowało tańcem z szarfami. Piękną oprawę muzyczną stworzyła p. A. Kobierska.

Urzekającą dekorację uroczystości stworzyły panie: A. Moskwa -Dziocha, A. Sałyga, A. Przysucha oraz M. Witkowska a także p. J. Neska.

Jednak najważniejszymi wykonawcami byli uczniowie klas od V-ch do VIII-ch,, którzy zostali obdarzeni licznymi brawami.

Podczas akademii można było wysłuchać wywiadów przygotowanych przez uczennice z klasy 6d – Wywiady można obejrzeć i odsłuchać na Facebook-owej stronie szkoły.