CZYTANIE NA DOBRANOC ONLINE

„Z KSIĄŻKĄ

ZACZARUJMY ŚWIĘTA”

VII SZKOLNA AKCJA

10 grudnia 2020r. w godz. 18.30-21.00 uczniowie klas 0-III z Rodzicami i Wychowawcami wzięli udział w VII Akcji Czytelniczej Czytanie na Dobranoc pod tytułem

„ Z książką zaczarujmy święta”. To przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ odbywało w formie hybrydowej.

Nad sprawnymi łączami czuwali informatycy szkoły, dobre duchy spotkania: Pani Jolanta Kwiatkowska i Pan Adam Derleta.

Punktualnie o godzinie 18.30 przy dźwiękach piosenkach Jingle bells w zaczarowaną atmosferę wieczoru wprowadziły Panie: Maria Sorsa – BAŁWANEK, Jolanta Biernat – BAJARKA oraz Monika Dalton- ELFIK.

Podany został przepis na zaczarowanie Świąt:

• Szczypta miłości
  • Garstka pierniczków
  • Łyk świątecznego nastroju
  • Łańcuch zrobiony od serca
  • Prezenty pięknie zapakowane

Przepiękną scenografię wykonały Panie: Ania Sałyga i Milena Witkowska.

Czytanie rozpoczął Pan Dyrektor Robert Bartkiewicz wierszem Jana Twardowskiego „Już niedługo”. Następnie online fragmenty książek o tematyce świątecznej czytali Rodzice uczniów naszej szkoły: Pan Konrad Wysoczyński, Pani Małgorzata Niewola, Pani Agata Olbromska, Pani Joanna Fijałkowska Pan Michał Fijałkowski, Pani Katarzyna Owczarek oraz Ksiądz Dominik i Ksiądz Wojciech.

Panie wicedyrektorki szkoły: Anita Wójcicka i Bożena Chołuj, nauczyciele szkoły: Adam Derleta i Milena Figarska oraz kierownik domu Kultury Południe Aneta Jeziorny odwiedzili bibliotekę i na miejscu zaprezentowali najpiękniejsze fragmenty, o świętach, z literatury pięknej dziecięcej.

Filmiki z przepisami na: pierniki, świąteczne krakersy oraz jak zapakować prezent przygotowali: Jędrzej Sorsa z klasy VIb- przewodniczący szkoły, Kacper Sobania z klasy VI b oraz Martynka Siek z klasy VII e. Jędrzej Sorsa zaprosił do Kawiarenki Dobranocka, gdzie na prezentacji multimedialnej polecił sprawdzone przepisy na bożonarodzeniowe dania.

W młodych kolędników wcieliła się Rodzina Górnickich.

Impreza miała charakter swobodny i rodzinny.

Po raz czwarty odbyła się aukcja charytatywna, ozdób bożonarodzeniowych przygotowana przez Panią Małgorzatę Woźniak we współpracy z Wolontariatem Szkolnym.

Na zakończenie Bajarka, Bałwanek i Elfik wszystkim złożyli życzenia bożonarodzeniowe.

Na tym czytanie kończymy

Szczęścia, zdrowia Wam życzymy

Na święta i cały Nowy Rok

Ten grudniowy wieczór był magicznym wydarzeniem czytelniczym.

Na drugi dzień organizatorzy usłyszeli, że dzięki takim spotkaniom

„ Świat się jednak nie zmienił”

Jolanta Biernat, Monika Dalton, Maria Sorsa